Rehberlik Yazıları

Özel Liseler Hakkında

Özel Okullar Özel Sınıf ve Öğrenme Ortamları Sunar 

Eğitim; gelişmiş teknolojilerle donatılmış sınıflar ve modern çağın gerektirdiği materyaller ile eğitim imkanı demektir. Teknolojinin yanı sıra müfredatın video ve görsellerle desteklendiği eğitim sınıfları, laboratuvarlar ve diğer alanlar kolejlerde öğrencilere en iyi olanakları sunmak için özenle tasarlanmıştır. 

Sportif ve Kültürel Faaliyetlerle Eğitim Müfredatlarına Takviyeler Kolejlerde Mümkündür 

Kolejlerin hemen hemen tamamında sportif ve kültürel faaliyetler için kulüpler kurulmuştur ve öğrenciler yetenek ve ilgilerine göre bu sportif kulüplere katılırlar. “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sloganı ile kolejler öğrencilerine düzenli ve disiplinli bir hayat sunmaktadır. Özel okulların maddi anlamda öğrencilerini desteklemesi ve turnuvalarla öğrencilerinin sportif başarılarda bir adım öne çıkmalarını sağlamaktadır. 

Özel Okullar Disiplin ve Rehberlikleri İle Ön Plandadır 

Veliler çocuklarını disiplinle ve kaliteli bir eğitim almaları için koleje göndermektedirler. Hem öğretmen hem idare hem de rehberlik departmanları açısından kolejler öğrencileri ile her alanda yakından ilgilenmekte ve olası sorunların çözümlerini kısa vadede halletmektedirler. 

Ayrıca özel okullar kendi kural ve davranışlarını öğrencilerine yansıtmaktadırlar. Kurum aidiyetleri açısından kolejler öğrencilerine bir yere ait olma hissini ve duygusunu yaşatmaktadırlar. Topluma yararlı bireyler yetiştiren eğitim kurumları kendi örf ve adetleri ile de toplumsal farkındalıklar oluştururlar ve öğrencileri ile bir nesil yetiştirirler.