Akademik

Anadolu Sağlık Lisesi Eğitim Programı

Akademik öğretimde ilkemiz; öğrencilerimizi seçtikleri mesleki alanda uzmanlaşabilecekleri yüksek öğrenim programlarına hazırlamaktır.

1-İngilizce eğitimi; Son yıllarda, Türkiye de tedavi olmak üzere özel sağlık kuruluşlarına yurt dışından önemli sayıda hasta gelmektedir.

Öğrencilerimiz; alacakları iletişim İngilizcesi ve tıbbi İngilizce eğitimi ile yurt dışından tedavi için gelen hastalarla daha kolay iletişim kurabilme becerilerini geliştireceklerdir. Böylece gerek yurt içinde yabancılara hizmet veren sağlık kuruluşlarında gerekse yurt dışındaki iş sahalarında öncelikli tercih edileceklerdir.

2-Bire bir eğitim ve bire bir ilginin en iyi şekilde sağlandığı “Butik Okul” prensibiyle hizmet veren okulumuzda sınıflar ortalama 24 kişiliktir.

3-Sınıflarımız, öğrencilerimize ders takibi için gerekli olan odaklanmayı sağlayacak şekilde, modern bir yapıda dizayn edilmiştir. Her sınıf; projeksiyon ve dizüstü bilgisayar sistemi olan akıllı sınıftır.

4-Öğrencilerimizin gelişimleri, başarıları, sınav sonuçları ve ödevleri internetten okulumuza özgü eğitim portalı aracılığıyla takip edilebilir.

5-Derslere geç kalma ve devamsızlık durumu 1.ders saati bitiminde veliye bildirilir.

6- 9.10.11.sınıflarda matematik ek ders verilir. “Üniversiteye Hazırlık Programı” dâhilinde tarama testleri, deneme sınavları yapılır. 12.sınıfta ise matematik ek ders, tarama testleri ve YGS/LYS deneme sınavları yapılır.

7-12. sınıfta staj yapılır.

8-BAŞARILMASI ZORUNLU DERSLER

10.SINIF DİL ANLATIM

MESLEK ESASLARI VE TEKNİĞİ

11.SINIF

HEMŞİRELİK YARDIMCILIĞI

DİL ANLATIM

MESLEK ESASLARI VE TEKNİĞİ

ÖZEL BAKIM UYGULAMALARI

SAĞLIK BAKIM TEKNİSYENLİĞİ

DİL ANLATIM

MESLEK ESASLARI VE TEKNİĞİ

MESLEKİ TEMEL UYGULAMLARI